Clear Aligner

Prosty i skuteczny sposób na uśmiech bez skrępowania.

Perfekcyjny aparat ortodontyczny

Nowoczesny system leczenia ortodontycznego.

Clear Aligner to gwarancja maksymalnego komfortu leczenia, najwyższej estetyki aparatu ortodontycznego, perfekcyjnej higieny podczas leczenia ortodontycznego połączona z wysoką efektywnością leczenia wad zgryzu.

Najczęściej zadawane pytania

Dyskretny pomocnik

Clean aligner to niewidoczny sposób na widoczne zmiany

  • brak zamków i drutów
  • przezroczyste, dopasowane płytki
  • stosunkowo szybki czas działania
  • wiele narzędzi do dopasowywania płytek
  • perfekcyjna higiena w trakcie użytkowania

Leczenie w 4 krokach

Przebieg leczenia z zastosowaniem apartu Clean Aligner

  • Konsultacja z lekarzem ortodontą – diagnoza
  • Ustalenie szczegółów leczenia: czas, koszt, symulacja wyników
  • Leczenie
  • Okres retencji (stabilizowania zębów w nowej pozycji)

Zalety aparatu ortodontycznego Clean Aligner

Zobacz sam jak wygląda proces leczenia z użyciem tej metody.

Film, który w prosty sposób pokazuje jak działa Clean Aligner.

Cyfrowy wymiar

Dzięki współpracy z laboratorium ortodontycznym ORTHO 3D, wykonywanie nakładek Clear Aligner odbywa się w sposób całkowicie cyfrowy. Zlecenia od lekarzy laboratorium przyjmuj on-line a prace realizowane są zarówno z wycisków tradycyjnych jak cyfrowych skanów zębów.Ortho 3D to autoryzowane laboratorium ortodontyczne planowania leczenia systemem Clear Aligner z wykorzystaniem cyfrowej technologii.

Czy Clean Aligner pomoże w każdym przypadku?

Metodą Clear Aligner można leczyć zarówno drobne jak i skomplikowane wady zgryzu. W przypadku małych wad leczenie metodą Clear Aligner jest szybsze i dużo tańsze od zakładania aparatu stałego i to dlatego są one polecane do leczenia mało skomplikowanych wad, które da się wyleczyć do 7 miesięcy. Silver Dental Clinic ma udokumentowane wiele przypadków leczenia bardzo skomplikowanych wad za pomocą przezroczystych nakładek Clear Aligner takich jak np. zgryzy głębokie, zgryzy krzyżowe i inne.

Clean Aligner jest dedykowany osobom od 16. roku życia, ze względu na wymaganą samodyscyplinę w korzystaniu z nakładek.

Efekty mówią same za siebie.

Efekty leczenia nakładkami Clean Aligner

Najczęściej zadawane pytania

Jeżeli nie ma tutaj odpowiedzi na Twoje pytanie - Skontaktuj się z nami!

W jakim celu uzupełnia się braki zębów bocznych skoro ich nie widać?

Na wszystkie zęby cały czas oddziaływują siły. Nacisk ze strony zębów sąsiednich i przeciwstawnych. Usunięcie zęba powoduje, że przestaje on oddziaływać na otoczenie. Np. Ząb przeciwstawny zacznie wysuwać się z kości ponieważ przestała na niego działać siła która go tam trzyma. Zęby sąsiednie zaczną się przechylać lub przesuwać w stronę luki. Dodatkowo inne zęby będą musiały przyjąć na siebie większy nacisk, więc szybciej ulegną starciu i zużyciu. Im rozleglejsze braki tym gorzej. W konsekwencji policzki zapadną się w miejscu brakujących zębów. W wyniku starcia pozostałych zębów szczęka i żuchwa zbliżą się do siebie nawet o 1,5 cm co z kolei spowoduje, że skóra pokrywająca twarz w tym obszarze zacznie obwisać. To z kolei skutkuje pogłębieniem bruzd nosowo-wargowych, zawijaniem czerwieni wargowej do wewnątrz, wysuwaniem brody do przodu, zakrzywieniem nosa. Z powodu tych zmian nawet młody człowiek bez bocznych zębów będzie wyglądał jak starzec. Dlatego bardzo ważne jest uzupełnianie braków nawet pojedynczych zębów.

Czym są licówki?

Licówki to niewielkie, dość cienkie płatki porcelany które nakleja się na przednią odpowiednio przygotowaną powierzchnię zęba. Licówkami można poprawić i kolor kształt zębów. Są świetnym rozwiązaniem jeśli zmiana wyglądu uzębienia nie musi być znaczna a zęby są w dobrym stanie. Jeśli zęby mają duże wypełnienia, są mocno przebarwione lub krzywe lepszym rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne na podbudowie cyrkonowej. Pomagają one wzmocnić zęba, są trwalsze, umożliwiają większe zmiany koloru, kształtu czy nawet położenia zęba.

Czy widać, że korona nie jest własnym zębem?

Nie. Jeśli wykonana jest przez doświadczonego technika – może być zupełnie nie do rozpoznania. Powierzchnia naturalnego zęba nie jest gładka lecz lekko pofalowana pełna niewielkich zagłębień i bruzdek. Nie jest również jednolita jeśli chodzi o kolor i stopień przeźroczystości. Przy szyjce i po bokach ząb jest ciemniejszy, w środku jaśniejszy a na brzegu siecznym często prawie przeźroczysty. Zdarzają się również delikatne plamki pęknięcia szkliwa. Odtworzenie tego wszystkiego w porcelanie jest sztuką ale zdolny technik potrafi tak doskonale upodobnić koronę do zęba naturalnego, że nawet światło załamuje się i rozprasza identycznie jak na naturalnym szkliwie.

Czy rozchwiane zęby muszą zostać usunięte?

Zależy to od stopnia rozchwiania, stanu zęba, obecności zębów sąsiednich i ewentualnych dolegliwości bólowych. Nawet mocno rozchwiane ale zdrowe lub wyleczone zęby można ustabilizować za pomocą taśmy z włókna szklanego. Szynowanie zębów polega na przyklejeniu taśmy na ich tylnych powierzchniach co redukuje lub bardzo znacznie ogranicza ruchomość zębów poprawiając komfort jedzenia. Zamocowana taśma z włókna szklanego jest niewidoczna. Dla osób które mają braki zębowe właściwszym rozwiązaniem jest szynoproteza która stabilizuje zęby rozchwiane i uzupełnia braki.

Co to jest most bez szlifowania.

To rodzaj mostu protetycznego, który pozwala uzupełnić brak jednego lub nawet dwóch zębów bez potrzeby szlifowania pod korony zębów sąsiednich. Takie rozwiązanie stosuje się gdy zęby sąsiednie są mocne i zdrowe lub mają niewielkie wypełnienia. Wykonuje się w nich odpowiednio ukształtowane wgłębienia, najczęściej w miejscach po wypełnieniach. W tych wgłębieniach zostaje zamocowany most adhezyjny wzmocniony włóknem szklanym. Jest on estetyczny, minimalnie inwazyjny i łagodny dla tkanek przyzębia ale nie tak mocny jak most metalowo- porcelanowy na koronach. Należy zatem w każdej sytuacji rozważyć jaki rodzaj uzupełnienia będzie najkorzystniejszy dla pacjenta.

Są różne rodzaje koron. Czym one się różnią?

Korony protetyczne różnią się między sobą materiałem z którego są wykonane. Najczęściej stosowanym, estetycznym materiałem zastępującym tkanki zęba jest porcelana. To materiał twardy, gładki, odporny na ścieranie i przebarwienia. W dotyku przypomina szkliwo. Wyglądem może prawie doskonale naśladować zęby naturalne. Porcelana jest jednak krucha i wymaga wzmocnienia dlatego jako podbudowę koron i mostów, ich wewnętrzną warstwę stosuje się inne materiały. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Metal, a ściślej mówiąc stop metali to niedrogi i bardzo wytrzymały materiał, może jednak czasem powodować niewielkie przebarwienia przy dziąśle dlatego poleca się go głównie w odcinkach bocznych. Złoto nadaje koronie ciepły odcień oraz działa przeciw próchnicowo i przeciwzapalnie ale jest dość drogie. Cyrkon też nie należy do najtańszych ale jest najbardziej estetycznym i biokompatybilnym materiałem pośród wszystkich. Korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej są często nie do odróżnienia od własnych zębów. Są najlepszym rozwiązaniem gdy chcemy poprawić estetykę uśmiechu.

Czy złamany ząb trzeba usunąć?

Najczęściej nie. Zależy od rodzaju złamania. Jeżeli po usunięciu wszystkich ruchomych odłamków pozostanie chociaż jeden wystarczająco długi korzeń to przy dzisiejszej wiedzy i technologii można odbudować cały ząb mocując go na tym odpowiednio przygotowanym, wzmocnionym korzeniu. Tylko w przypadku złamania korzenia podłużnie lub skośnie ząb trzeba usunąć.

Czym się różni korona od mostu?

Zarówno korona jak i most są uzupełnieniami protetycznymi, które odbudowują utracone tkanki zębów lub całe zęby. Korona to pojedynczy najczęściej porcelanowy ząb zamocowany na własnym korzeniu. Most to połączenie kilku koron. Stosujemy go wówczas gdy zębów brakuje. Np. przy braku jednego zęba zakładamy korony na dwa sąsiednie a pomiędzy nimi jest trzecia korona, która zastępuje brakujący ząb. Wszystkie trzy korony są ze sobą połączone.

Czy zęby mleczne się leczy?

Tak- zęby mleczne pomimo iż wypadają należy leczyć. Próchnica zębów mlecznych jest główną przyczyną wad zgryzu, poza tym powoduje ból, obrzęki i stany zapalne dlatego tak ważne jest leczenie zębów dzieci. Warto przyzwyczaić dziecko do wizyt u stomatologa zanim pojawią się problemy. Pierwszy raz można umówić się na wizytę adaptacyjną z 1,5-2 letnim dzieckiem. Stomatolog zbada stan jamy ustnej małego pacjenta i doradzi jak najlepiej dbać o zęby malucha. Kolejne wizyty kontrolne pozwalają oswajać się dziecku z gabinetem i lekarzem. Wówczas w momencie pojawienia się pierwszego ubytku dziecko jest zrelaksowane i chętnie współpracuje ze stomatologiem.

Czy wybielanie jest bezpieczne dla szkliwa?

Prawidłowo przeprowadzone wybielanie zdrowych zębów jest bezpieczne. Obecne, nowoczesne materiały są łagodne i często zawierają w składzie dodatkowe składniki ochronne. Należy jednak zachować ostrożność w przypadku zębów startych, z odsłoniętymi szyjkami lub ubytkami próchnicowymi. W takich przypadkach wybielanie mogłoby pogłębić lub spowodować nadwrażliwość pozbawionych szkliwa miejsc lub pogorszyć próchnicę. Ubytki wymagają wyleczenia przed wybielaniem.